پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 18
کد خبر: ۲۵۹۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۴
سیرنیوز : روسای 12 کمیسیون‌ تخصصی مجلس شورای اسلامی عصر امروز انتخاب شدند که بر اساس آن، تا کنون 10 اصولگرا و ۲ اصلاح‌طلب بر کرسی ریاست این کمیسیون‌ها تکیه زده‌اند.
به گزارش سیرنیوز ، اولین جلسه کمیسیون‌های تخصصی  دهمین دوره مجلس شورای اسلامی عصر یکشنبه برگزار شد.
 
دستور کار جلسات این کمیسیون‌ها انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه بود.
 
اسامی هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس دهم به این شرح است:
 
1.  کمیسیون انرژی
 
رئیس: فریدون حسن‌وند
 
نائب اول: حسین امیری خامکانی
 
نائب دوم: علی ادیانی‌راد
 
دبیر اول: کوروش کرم‌پورحقیقی
 
دبیر دوم: عبدالحمید خدری
 
سخنگو: اسدالله قره‌خانی
 
 
2. کمیسیون فرهنگی
 
رئیس: نصرالله پژمان‌فر
 
نائب اول: احمد سالک
 
نائب دوم: جمشید جعفرپور
 
دبیر اول: علی ابراهیمی
 
دبیر دوم: فاطمه ذوالقدر
 
سخنگو: احد آزادیخواه
 
 
3. کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات
 
رئیس: غلامرضا تاجگردون
 
نائب رئیس اول: جهانبخش محبی‌نیا
 
نائب رئیس دوم: هادی قوامی
 
سخنگو: محمدمهدی مفتح
 
دبیر اول: محمد فیضی
 
دبیر دوم: محسن بیگلری
 
 
4. کمیسیون امور شوراها و امورداخلی کشور
 
رئیس: محمدجواد کولیوند
 
نائب رئیس اول: پروانه مافی
 
نائب رئیس دوم: حمیدرضا کاظمی
 
سخنگو: حسین مقصودی
 
دبیر اول: اصغر سلیمی
 
دبیر دوم: سهراب گیلانی
 
 
5.  کمیسیون صنایع و معادن
 
رئیس:‌عزیز اکبریان
 
نائب رئیس اول: داریوش اسماعیلی
 
نائب رئیس دوم: فریدون احمدی
 
دبیر اول: جواد حسینی‌کیا
 
دبیر دوم: سیده‌حمیده زرآبادی
 
سخنگو: سعید باستانی
 
 
6. کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری
 
رئیس: محمدمهدی زاهدی
 
نائب رئیس: داوود محمدی
 
نائب رئیس دوم: محمود نگهبان‌سلامی
 
سخنگو: میرحمایت میرزاده
 
دبیر اول: علیرضا سلیمی
 
دبیر دوم: فاطمه سعیدی
 
 
7. کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
 
رئیس: علاءالدین بروجردی
 
نائب رئیس اول: کمال دهقان
 
نائب رئیس دوم:حسن بیگی
 
سخنگو: سیدحسین نقوی
 
دبیر اول:محمدجواد جمالی‌نوبندگانی
 
دبیر دوم: سیدمحسن علوی
 
 
8.  کمیسیون اقتصادی
 
رئیس: محمدرضا پورابراهیمی
 
نائب رئیس اول: سیدناصر موسوی‌لارگانی
 
نائب رئیس دوم: سیدفرید موسوی
 
دبیر اول: سیدحسن حسینی‌شاهرودی
 
دبیر دوم: علی اسماعیلی
 
سخنگو: کاظم دلخوش‌اباتری
 
 
9. کمیسیون بهداشت و درمان
 
رئیس: علی نوبخت‌حقیقی
 
نائب رئیس اول: سیدمرتضی خاتمی
 
نائب رئیس دوم: محمدحسین قربانی
 
سخنگو: محمدنعیم امینی‌فرد
 
دبیر اول: یعقوب شیویاری
 
دبیر دوم: بشیر خالقی
 
 
10. کمیسیون اجتماعی
 
رئیس: سلمان خدادادی
 
نائب رئیس اول: سهیلا جلودارزاده
 
نائب رئیس دوم: علی رستمیان
 
سخنگو: جلیل مختار
 
دبیر اول: ناهید تاج‌الدین
 
دبیر دوم: روح‌الله صالح‌بابایی
 
 
11. کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی
 
رئیس: علی‌محمد شاعری
 
نائب رئیس اول: جلال محمودزاده
 
نائب رئیس دوم: نظر افضلی
 
سخنگو: علی وقف‌چی
 
دبیر اول: محمدباقر سعادت
 
دبیر دوم: علی بختیاری
 
 
12. کمیسیون عمران
 
رئیس: محمدرضا رضایی کوچی
 
نائب رئیس اول: علی یارمحمدی
 
نائب رئیس دوم: سیدهادی بهادری
 
سخنگو: صدیف بدری
 
دبیر اول: حسین نیازآذری
 
دبیر دوم:  شلدمهر کاظم‌زاده
 
 
 
13. کمیسیون حقوقی و قضایی
جلسه این کمیسیون به دلیل به حدنصاب نرسیدن برگزار نشد بنابراین انتخاب هیئت رئیسه این کمیسیون به روز دیگری موکل شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: